Nasze atrakcje

Górska Leśniczówka oferuje również rozmaite zajęcia z typowego „życia na wsi” gdyż posiadamy własne gospodarstwo. Są to dodatkowe atrakcje, z którym mogą skorzystać nasi Goście.

Kulinarna natura

W ogrodzie, obok altany, wśród pięknego sadu znajduje się kącik fantazji kulinarnych. Jest to miejsce piękne i nietypowe, gdzie każdy może wypróbować sił w przygotowaniu pysznego dania na łonie natury z produktów naturalnych oraz warzyw i ziół zebranych z grządek gospodyni (m.in. choćby gulaszu z dziczyzny, grillowanych owoców w miodzie, pstrąga potokowego w ziołach czy też duszona kaczka ze śliwkami). Tworzymy warsztaty kulinarne dla najmłodszych, by spróbowały swoich sił w kuchni. Organizujemy również warsztaty pt. "Jesień w kuchni" czyli wyrób domowych konfitur z owoców sadu i darów lasu, które są na wyciągnięcie ręki od obiektu (jabłka, śliwki, porzeczki, truskawki, maliny, agrest, aronia, borówka, brusznica, grzyby, jeżyny).

Miodowe warsztaty

Warsztaty pszczelarskie uczą dzieci (i nie tylko) Jak wygląda proces powstawania miodu od pyłku do słoika. Na czym polega praca pszczelarza, jak wygląda strój pszczelarza i założenie go w trakcie zajęć (posiadamy również specjalne miniaturowe egzemplarze dla dzieci). Zaglądnięcie do wnętrza ula i poznanie sprzętu niezbędnego do prac pszczelarskich (dłuto, podkurzacz, miotełka, odymiarka). A na koniec skosztowanie naturalnego świeżego miodu prosto z plastra!

Śladami dzikich zwierząt

Innym wariantem jest wybranie się z miejscowym myśliwym na ambonę, rozpoznawanie tropów, poznać, na czym polega dokarmianie zwierzyny, pójście na rykowisko, czy też nocne oglądanie drapieżników i dzików– wszystko to zapewni niezapomniane wrażenie i pozwoli poznać bieg życia lasu, który jest zarówno dla nich, jak i dla nas domem.

Rowerowe wycieczki

Lubisz jeździć rowerem? Posiadamy własną wypożyczalnię rowerów, z której mogą Państwo skorzystać z 45% zniżką. W okolicy znajduje się szereg tras rowerowych, które pozwalają przejechać trasę u wokół Babiej Góry, czy też wyjechać za granicę kraju i odwiedzić naszych Słowackich sąsiadów.

Szlakiem zabytków

Organizujemy wyjątkowe wycieczki jednodniowe szlakiem architektury drewnianej połączone z Muzeami w najciekawszych zakątkach Orawy.

Leśne grzybobranie

Od początku Lipca uruchamiamy zajęcia pt. "Grzybobranie". Z czystym sercem możemy powiedzieć, że obszar Babiej Góry IDEALNIE się do tego nadaje! Zabierzemy Państwa do miejsc odległych, zapomnianych przez wszystkich, gdzie natura rządzi się swoimi prawami i rodzi najpiękniejsze okazy Borowika Szlachetnego! Zapewnimy Państwu opiekę eksperta grzybobrania oraz rezydenta ośrodka, który odpowie na wszystkie Państwa pytania i pomoże w razie potrzeby. Obfite zbiory można wysuszyć lub zamarynować by później ich smak zagościł na Państwa stole i podbił serca najbliższych! Gwarantujemy, że wrócą Państwo od nas wypoczęci i z zapasem grzybów na cały rok!

Fitness pod chmurką

Organizujemy zajęcia fitness z trenerem na świeżym powietrzu połączone z nordic walking - zaś zimą biegi na nartach ( w okolicy znajduje się wiele pięknych naturalnych tras do uprawiania tych aktywności)

Oferujemy Państwu wiele wariantów, by pobyt w naszym towarzystwie minął w przyjemnej rodzinnej atmosferze i pełen był niecodziennych wyzwań!

rezerwacja: 601 804 878 Zubrzyca Górna 399